Ve znamení draka - Úvod

5. prosince 2017 v 0:15 | Ann |  Ve znamení draka
ÚvodZávidím vám. Všem vám závidím. Bez výjimky. Vám, co trávíte čas s rodinou, s přáteli, bavíte se a malichernosti považujete za problémy. Ani nevíte, jak bych si přál být na vašem místě. Přál bych si moci někomu věřit a se vším se mu svěřit, přál bych si plánovat budoucnost, studovat a hledat práci. Přál bych si řešit vztahové problémy, chodit do klubů a užívat si. Ale nemohu. V mém životě neexistuje otevřenost, plány ani zábava. Je to boj. Přežije jen ten, kdo se podvolí a nechá jiné, aby za něj rozhodovali. Ano, můj svět je i vaším světem. Ale je to jako galaxie uvnitř další galaxie. Možná mě podobné potkáte na ulici, v obchodě nebo na vycházce parkem, ale vězte, že ačkoliv obýváme stejnou planetu, stát, ba dokonce i město, nejsme stejní. Navenek jsme jen dalšími občany, kteří se nijak neliší od davu kolem. To je ale jen maska. Jen ulita. Museli byste ji rozdrtit, abyste poznali pravdu. Jenže rozdrtit ji znamená nás zabít.
Nemohu prohlásit, že jsem zcela sám. Mám svého patrona. Vy ho nevidíte a nevnímáte, ačkoliv je se mnou na každém kroku. Mohu s ním mluvit, vést s ním dlouhé diskuze a vylít mu své srdce. Měl bych ho tedy nazývat přítelem, ale právě to nemohu udělat. Není to přítel, je má součást, zhmotňuje mé nejniternější pocity, mé nejhlubší myšlenky a mé nejsilnější prožitky. Když se v mých patnácti letech objevil, považoval jsem ho za blud, navštěvoval jsem řady křesel u psychologů i psychiatrů, užíval jsem léky. Až po tom všem se objevil někdo, kdo mi to konečně všechno objasnil. Nejsem blázen, nejsem narušený a nesnažím se ventilovat své ztráty v představách. Jsem jen jiný a patřím do jiné společnosti. Tato společnost nezná slovo 'rodina', neuznává city jako omluvu a neakceptuje selhání. Když se vzepřete, zemřete. Jedinou možností je držet se přesně určených pravidel.

1. Láska je iluze
Ano, můžete si najít někoho z našich řad, oženit se a mít potomka. Ale nikdy danou osobu nesmíte milovat, nesmí pro vás být celý svět a nesmíte se jí otevřít. Utajení je to nejdůležitější, dalece převyšuje vaše potřeby, vaše city a mnohdy i váš rozum.
2. Váš patron je ten jediný, komu smíte věřit
Jinak řečeno: Smíte věřit pouze sami sobě. Vložit plnou důvěru do rukou kohokoliv jiného, i když je z vašich vlastních řad, je přestupek. A přestupky se tvrdě trestají.
3. Odhalení patrona na veřejnosti bez svolení je zakázáno pod pohrůžkou smrti
Kdykoliv vás vidí někdo cizí při vyvolání patrona, budete usmrceni. Patron není jinou bytostí, je zhmotněním vaší duše a ven z těla vychází jen při vašem pokynu. Má nejrůznější podoby, které vyobrazují vaše nitro. Nejčastěji se jedná o zvíře, například lev značí odvahu a bojovnost, myš zase ustrašenost, had podlost, orel chrabrost a tak dále. Není ale výjimkou ani patron v podobě člověka, výjimečně dokonce věci. Jsou zaznamenány i případy, kdy patron vypadal totožně s majitelem, k tomu ovšem dochází zřídkakdy, značí to totiž, že daná osoba sama sebe vidí a přijímá přesně takového, jaký je.
Váš patron je s vámi úzce propojen. Objevuje se zpravidla v pubertě a je s vámi do konce života. Když zemřete, zemře i on a když zemře on, zemřete i vy. Prosté, že?
4. Spatření člověka s patronem v podobě tygra je nutné nahlásit
Zdá se to nesmyslné, ale opak je pravdou. Tygr je jedním ze znamení, která značí velkou moc a nebezpečí. Jeho objevení je doprovázeno smrtí, utrpením a hořkými konci, je jedním ze 'zakázaných patronů'. Každý, u koho se potvrdí, že má tohoto patrona, je navždy uvězněn, když klade odpor, je zabit.
5. Každého s patronem draka je nutno eliminovat, toho, kdo se ho pokusí chránit nebo krýt, stejně tak
Druhý a mnohem podstatnější 'zakázaný patron'. Drak obecně značí velkou sílu, ambice a moc převyšující lidi s běžnými patrony. Drak, ať už je jakékoliv podoby, je úzce spojen s černým drakem a ten znamená pro celou naši společnost nebezpečí. Černý drak je mocná bytost, která někdy přežívá i po smrti svého vlastníka. O tu ale nikdy neusiluje, naopak je pro něj schopen udělat cokoliv. Dříve, když ještě nebyla stanovena nynější pravidla, vládl našemu světu. Určoval jeho zákony a všechny vedl. Schopnosti, které může propůjčit svému nositeli, přesahují všechny ostatní. Další rozdíl je ten, že se může vyvíjet. Od svého zrodu si osvojuje řadu umů a může je rozvíjet. Vzniká ovšem pouze v případě existence dalších pěti draků: modrého, rudého, zeleného, zlatého a bílého. To jsou jeho strážci. Jejich úkolem je ho chránit a vést k dospělosti.
6. Přátelit se s lidmi je zakázáno
Jakmile se u vás prokáže, že máte patrona, musíte opustit svou rodinu. Tato schopnost není dědičná a objevuje se náhodně. Když ji získáte, musíte přerušit veškeré styky s 'normálními' lidmi a vás život je odkázán na 'vám rovné'.
7. Používání jakékoliv schopnosti se trestá
S každým patronem se objevuje i výjimečná schopnost. Čtení myšlenek, nepotřeba vzduchu, vidění ve tmě a řada dalších. Tyto schopnosti se ale nesmí bez svolení použít, jsou nebezpečné jak pro majitele, tak pro okolí. Často se vymykají kontrole a to nedělá dobrotu.
8. Skrývání zrádce je považováno za zradu
Jako zrádci jsou označováni ti, kteří bez povolení užívají svou moc, skrývají se a nerespektují řád. Když jsou dopadeni, znamená to pro ně smrt. V nynější době je to už velká skupina osob. Pořádají schůze, napadají vysoce postavené úředníky naší společnosti a jejich úmyslem je celé fungování zajetého systému ukončit.
9. Vyhýbání se odstranění znamení je vzpoura a jako se vzpourou s ní i bude nakládáno
Znamení je něco jako přirozené tetování, které se objevuje při vzniku patrona. Běžně není vidět, ale při použití schopností se objevuje na těle v podobě zářících čar, jde jednoduše řečeno o obrys patrona. Umocňuje vlastníkovu moc, posiluje jeho schopnosti. Jeho odstranění musí proběhnout každý rok, probíhá v jednom z našich středisek a je velmi bolestivé. Jedná se v podstatě o vypálení, které na těle zanechá při neopatrném zacházení řadu jizev.
10. Vlastnění více patronů je nezákonné
Někdy se stává, že se u jednoho člověka projeví dva i více patronů. Nejde o to, že by byl ten člověk schizofrenik, je to náhodné. Často se stává, že patron někoho jiného přesídlí na nejbližší osobu, co již svého patrona má. Jeden z nich ale musí být odstraněn. Prý jde také o velmi bolestivou proceduru, která zanechá trvalé následky hlavně na duši nositele, ale sám jsem to naštěstí nezažil.
A teď mi řekněte jedno. Chtěli byste takto žít?

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Karin Karin | 6. prosince 2017 v 21:39 | Reagovat

Parádní moc se těším na povídku.

2 Kaho Kaho | E-mail | Web | 8. prosince 2017 v 22:51 | Reagovat

Ou ou,, niečo nové :D teším sa na to, vyzerá to dosť zaujímavo :D

3 Ann Ann | E-mail | Web | 9. prosince 2017 v 12:53 | Reagovat

[1]: [2]: Mockrát děkuji ^^ Dnes bych ráda vydala první kapitolu, tak snad i ta bude mít úspěch =D

4 Hatachi Hatachi | Web | 10. prosince 2017 v 1:35 | Reagovat

Zajímavé...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama