Listopad 2017

Hlubina - Kapitola 16

12. listopadu 2017 v 23:45 | Ann |  Hlubina
Kapitola 16
V hlavěJe to on? Ne, to přece není možný. Nesmí to bejt možný! Proč? Jak vůbec Sama napadlo pozvat nás oba? Co to má znamenat? Je to nějakej blbej vtip nebo co? Prosím, ať se mi to všechno jenom zdá! Nemohl jsem tomu uvěřit. Ve škole se mi dařilo si ho nevšímat a vůbec ho neregistrovat. A teď? Jen tak tam stál se svým dokonalým, umělým úsměvem a s postojem člověka, který ví, že je vysoko. Bavil se, oslavoval. Zřejmě si mě zatím vůbec nevšiml. Zkrátka sem jen dorazil bez toho, aby věděl o mé přítomnosti. Ale já už dobře věděl o té jeho. A když obrátil tvář mým směrem a vydal se ke mně, měl jsem chuť proklít celý svět.
Na Samovu oslavu jsem dorazil s úmyslem pobavit se. Opít se, zapomenout na všechno a užít si. Když jsem ovšem předal dárek a vydal jsem se pro pití, zkameněl jsem. Toho, na koho jsem narazil, jsem rozhodně nečekal. Mnohem raději bych tu viděl své vlastní rodiče, než jeho. A mnohem raději bych přešel přes žhavé uhlíky, než s ním mluvit. Ale podle všeho jsem neměl na výběr. Šel přímo ke mně se zcela zjevnými úmysly. Nemohl jsem se jen tak otočit a utéct, co by si pomyslelo okolí. Zvlášť když byl obývák u Sama tak malý. Ještě bych se o někoho přerazil.
"Ahoj Chrisi," usmál se, když ke mně došel. Jako vždy byl perfektní. Pečlivě upravené vlasy, oblečení sladěné do bílé barvy a žádné známky únavy ve tváři.