Červen 2017

Hlubina - Kapitola 5

26. června 2017 v 0:17 | Ann |  Hlubina
Kapitola 5
Příležitost


"Chrisi! Chrisi Tylere!"
"Hm?" bez projevu většího zájmu jsem zvedl hlavu k Müllerovi. Nevypadal zrovna nadšeně. Jeho oči mě zpod hustého obočí sledovaly jako vražedné dýky, chystající se mě probodnout.
Možná nebylo nejmoudřejší zalomit zrovna na jeho hodině. Rád ze sebe dělal 'pana důležitého'. Kdykoliv si všiml toho, že někdo jen prohodil pár slov se spolusedícím, už začínal lamentovat. Na svou obhajobu ale musím podotknout, že jsem se i přes nevyspání držel vzhůru až do téhle hodiny. Monotónní výklad Müllera ovšem zapracoval, víčka ztěžkla a brzy už nebylo v mých silách je udržet.
"Milý pane Tylere, můžete mi prosím vysvětlit, jak je možné, že se nevěnujete látce?" profesorův tón nevěstil nic dobrého.
Ze strany se ozvalo Maxovo tiché chechtání, jež se snažil zadusit rukou před ústy. Ne, že by to mělo valný účinek.
Protáhl jsem se. Choval jsem se klidně a můj zpomalený mozek mezitím vymýšlel, jak z tohohle co nejladněji vybruslit. "Víte..." začal jsem s rozvahou a pohledem bleskl k plátnu, na kterém běžel projektorem přenášený dokument, abych zjistil, co vlastně bereme. Bioetika. Jo, to by snad i šlo. "Věnuji se látce. Ovšem ne tak, jak je běžné. Respektive věnoval jsem se jí včera večer. Bioetické problémy mě vždy zajímaly. A když jste nám minule říkal, že do tohoto tématu zabrousíme, rozhodl jsem se najít si pár věcí," očima jsem sem tam pohlédl na hodiny. Za čtyři minuty zvonilo, musel jsem to protahovat.