Únor 2017

Hlubina - Kapitola 3

7. února 2017 v 9:18 | Ann |  Hlubina
Kapitola 3
Večerní procházka


"Jen klid..." Alův šepot byl chrčivý. Dýchal přerývaně a každá buňka jeho těla jako by se rozhodla, že déle nesetrvá na stejném místě a začala kmitat. Snažil se působit klidně a sebejistě, ale šlo to těžko. Tohle byl ten okamžik. K němu směřovalo celé půlroční čekání. Nebyl to důvod jejich vztahu, ale vyvrcholení lásky, co cloumala jejich těly. Kéž by nebylo nejistoty, jež je oba sžírala. Situace byla ideální. Alův otec byl v práci, matka u kamarádky na čaji a oni měli celý dům pro sebe. Po vzájemném vyznání lásky a něžných dotecích konečně nastala ta vhodná chvíle. Chvíle, o které oba mnohokrát mluvili a snili. Jenže když nadešla, vzala sebou i obavy. Každý se bál, že udělá něco špatně. Že to zkazí.
Al by měl být ten, kdo přijde s iniciativou. Stejně jako vždy. Snažil se chovat sebevědomě jako v běžném životě. V jeho nitru se však svíjelo klubko nevyřčených strachů. Právě teď měl s osobou, kterou z celého srdce miloval, překročit hranici nevinného vztahu. Ovšem jak? Ne snad, že by neměl žádné zkušenosti. Ne snad, že by nebyl vzrušený. Ne snad, že by nevěděl co dělat. Ale nevěděl jak to dělat. Ještě neměl žádné zkušenosti s někým, kdo je stále panic. Nechtěl mu ublížit.
Napětí ve vzduchu se stupňovalo, už bylo potřeba udělat nějaký krok. A tak se Al rozhodl přestat stát na okraji pomyslné propasti, ale prostě skočit. Usmál se a s něhou v hlase zašeptal: