Září 2016

Vlčí příběh - Kapitola 27 - KONEC

11. září 2016 v 1:07 | Ann |  Vlčí příběh
Kapitola 27
Konec a začátek


"Bojovat?" zopakoval otec pomalu, s rozvahou. Nezdál se být překvapený, byl vypočítavý a pravděpodobně něco podobného očekával. To ale nic neměnilo na tom, jaká to byla rána pro mě.
"Ano," přitakal Poloras.
"Když vyhraješ, dostaneš, co chceš. Ale když prohraješ, přijdeš o život. Nejsi příliš mladý na tak velké rozhodnutí?"
"Možná, že jsem. Ale mám vlastní vůli a právo o sobě rozhodovat," odpověděl mladík pohotově.
"Budiž."
Ohlédl jsem se po dalších vlcích v naději, že něco podniknou. Že zasáhnou. Že Polomis svého nástupce zastaví. Ale to se nestalo. Jen tak tam stáli a měli se na pozoru.
Začínal jsem pomalu propadat panice. Nebylo fér, abych kvůli neshodě přišel o někoho, na kom mi záleželo. A tohle jinak skončit nemohlo. Neříká se tomu 'souboj na život a na smrt' pro nic za nic.
"Tohle vám nedovolím!" vpadl jsem jim do toho. "Je to šílenství! Právě před chvílí jste spojili síly, a teď se do sebe chcete opět pustit?!" hlas jsem měl vysoký a dalo se na něm poznat, že mám stažené hrdlo.
"Nepleť se do toho," usadil mě otec. Nebylo to poprvé, co odmítal brát na vědomí můj názor. Tohle mi dělal celý život, pilo mi to krev.
"Proč bych se do toho neměl plést, když se to týká hlavně mě?!" v ten moment jsem odmítal couvnout, nesměl jsem se jen tak vzdát a polevit, byla to otázka života a smrti.
"To stačí, Kerro!"
"Ne, nestačí!"