MG - Kapitola 6

6. února 2015 v 11:27 | Ann |  Malchik gay
Kapitola 6
Odletět za obzor…

"Miku…?" hlesl Alex po pár minutách.
Seděli jsme na gauči u mě v obýváku a dívali se na nějaký film…vlastně jsem ani nevěděl na jaký, byl jsem myšlenkami úplně jinde.
"Copak?" trhl jsem sebou a stočil k němu tázavý pohled.
Jeho velké modré oči se na mě upíraly dost smutně. "Zase myslíš na toho podivína, že jo?"
"Jo," trochu jsem se zachmuřil, "proč?"
"Nechci, abys za ním pořád chodil!"
Trhl jsem sebou, bylo opravdu výjimečné Alexe slyšet křičet. "Neboj se, nic se mi nestane, navíc-" pokusil jsem se ho začít chlácholit, ale on mi skočil do řeči.
"Mluvil jsem s několika lidmi na škole a prý by byl schopný tě někam zatáhnout a…" nechal svá slova vyznít do prázdna a dál na mě upíral zoufalý, sklíčený pohled.
"Ale nemají důkaz, kterým by to mohli podložit, ne?" povytáhl jsem obočí. "Víš co, bude lepší, když tohle nebudeme řešit, co říkáš?" navrhl jsem nakonec. "Dobře víš, že mi nikdo nevymluví to, co si zamanu, takže tenhle rozhovor nemá vůbec žádný smysl…"
"Ty umanutý idiote!" vykřikl nečekaně a prudce se postavil.
Zůstal jsem na něj jen zírat. Tohle chování u něj nebylo ani trochu normální.
"Copak si vážně neuvědomuješ, jaké nebezpečí ti hrozí?!" rozkřikl se a zaťal ruce v pěst.
"Alexi… hlavně klid, dobře? Já vím, co dělám, neboj se…" snažil jsem se ho dál zklidnit.
"To si ještě v budoucnu povíme!" odfrkl si a naštvaně sebou flákl zpět vedle na gauč.

Spal jsem neklidně, zdálo se mi o křiku a hněvu a neustále jsem se zpocený a s divoce bijícím srdcem budil. Když se tohle opakovalo už několik hodin, vzdal jsem se myšlenky spánku a vylezl jsem z vyhřáté postele.
Pár vteřin jsem stál uprostřed pokoje a se sklopenou hlavou přemýšlel, načež jsem se nasoukal do džínů a na holý trup si vzal černou, koženkovou bundu. Prošel jsem chodbou, nazul si tenisky, odemkl a zamířil kamsi do středu města.
Noční město bylo naprosto jiné než denní. Kolem mě panovalo více klidu. Billboardy blikaly a v šeru na sebe značně upozorňovaly. Mdlá záře lamp, lemujících chodník, zanikala ve světle světlometů občasně projíždějících aut. Po mé pravé straně se rozprostíralo zářící město, které bylo v bezedné tmě jako maják svítící všemi možnými barvami. Červená, zelená, modrá, žlutá…všechny barvy se prolínaly a splývaly. Bylo to úžasná a dechberoucí podívaná.
Když jsem se otočil na levo, spatřil jsem temnou, téměř nekonečnou hladinu řeky, vlnící se až za obzor. Její hladina odrážela jak svit měsíce, tak i záři dopadající na ni z města. Vypadalo to, jako by na vlnkách tancovala spousta malých hvězd, jejichž pohyby udávalo lehké vlnění a čeření hladiny.
V takovýhle momentech jsem nacházel klid v duši. Uvědomoval jsem si, jak jsou mé problémy malicherné v porovnání s problémy celého světa. Přesto jsem však cítil jedinečnost, byl jsem si vědomý i toho, že nejsem jen obyčejným článkem davu, ale že jsem originál sám o sobě. Že mé názory a myšlenky nemá nikdo jiný na světě.
Usmál jsem se a hleděl na třpytící se hladinu řeky. "Tak trochu bych si přál mít křídla a odletět až za obzor…" zašeptal jsem tiše a oči se mi rozzářily. "Tam daleko…někam, kde neexistuje žádná minulost ani přítomnost. Žádné problémy ani trable. Jen já a štěstí…" na rtech mi stále pohrával lehký úsměv a na tváři jsem měl výraz snílka, kterým jsem se často stával. "Bylo by to nádherné…"
"Ale taky nemožné," ozval se těsně za mnou hluboký, rytmický hlas. Byl tak…zvláštní… Zaznívalo v něm jakési kouzlo. Byl melodický a tajemný…uhrančivý…magický…
Pomalu jsem se otočil a zorničky se mi rozšířily. "Ethane…?"
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Aileen Aileen | Web | 18. února 2015 v 17:27 | Reagovat

Ďalší diel prosím :D Strašne sa teším na pokračovanie

2 Älkio Älkio | 21. února 2015 v 11:54 | Reagovat

Kdy bude další díl??
Už se na něj těším :)

3 Ann Ann | E-mail | Web | 24. února 2015 v 20:44 | Reagovat

Je tam =)

4 Karin Karin | 14. října 2016 v 16:25 | Reagovat

Alex se nějak moc bojí o Mikea.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama