Orlí pero

5. ledna 2015 v 21:38 | Ann |  Jednorázovky

Orlí pero


"Naval sem prachy!" zařval zloděj a já začal roztřesenými prsty tahat za zip kapsy, ale nedařil se mi rozepnout. "Dělej!" namířil na mě ten týpek hlaveň své pistole a mně se rozklepaly nohy.
Byl jsem naprosto bezradný.
Vypadalo to, že dnešek bude jako další z obyčejných dní, ale… nebylo tomu tak. Šel jsem ze školy a procházel zkratkou, jež vedla temnými uličkami města. Bylo už pozdě, a tak se stmívalo. V uších jsem měl sluchátka s nahlas puštěnou hudbou a jako správný snílek jsem zíral na své nohy a klidně kráčel dál.
Najednou se ale ze tmy vynořila ruka, někdo mě zatáhl hlouběji do temnoty uličky a začal po mě požadovat peníze. Byl zakuklený, a tak jsem mu neviděl do obličeje, ale postavu měl robustní a silnou, rozhodně bych ho nepřepral, ani mu neutekl.
"Tak pohni!" osopil se na mě znovu a já dál marně zápasil s kapsou. Prsty se mi klepaly a přes slzy strachu a hysterie jsem skoro nic nevěděl. Byl jsem obyčejný, celkem vyjukaný středoškolák, co si hledí svého a tohle… tohle na mě bylo moc… nebyl jsem zvyklý téměř na žádný nátlak a tohle bylo něco šíleného…
"J-já se snažím…" dostal jsem ze sebe a málem se mi podlomila kolena. V duchu jsem se modlil k bohu, aby tohle celé byl jen sen, jen pouhý vtip… marně.
"Ty jeden-" začal zase zločinec, ale byl přerušen klidným, hlubokým hlasem z opačného konce uličky:
"Ne, že bych měl potřebu se míchat do věcí, co se mě netýkají, ale… nudím se…" ve tmě zaplály jasné, kočičí oči. "Víte, tahle situace vypadá docela nevyrovnaně… a já do ní s radostí vnesu víc pořádku…" protáhl ten melodický, vyrovnaný hlas provokativně a mě naskočila husí kůže.
"Co to mele-" chtěl začít křičet zloděj, ale než to stačil dokončit, kolem se mihl neslyšný stín a on ležel na lopatkách. Zbraň odletěla kamsi do tmy.
Už se celkem setmělo, a tak jsem nedokázal rozlišit, jak ta osoba, co na nás mluvila, přesně vypadá, ale podle rysů postavy to byl kluk nebo muž.
"Myslím," promluvil můj zachránce a stočil k zloději děsivý pohled, "že bys měl zmizet, nebo toho budeš litovat…" zachechtal se tak, až z toho tuhla krev v žilách… ten, kdo mě napadl, neváhal a vzal do zaječích.
Osoba se obrátila na mě.
Vyděšeně jsem couvl o krok zpět a zády narazil na zeď uličky.
Ty oči… ach ty oči… Zatajil jsem dech, teď už jsem viděl trochu víc a to, co jsem viděl, mě uchvátilo. Tomu klukovy bylo asi tak jako mě, měl rozcuchané blond vlasy, vysokou, atletickou postavu a provokativně drzý výraz člověka, co má všechno na háku. Co mě ale zaujalo nejvíc, byly jeho šedozelené oči… Tajemné. Čarovné. Kouzelné. Uhrančivé. Nespoutané. Dravé. Dokonalé…
"K-kdo j-j-jsi…?" vykoktal jsem vyklepaně a zíral na něj jako na zjevení.
Lehce, sotva znatelně se usmál způsobem, jenž mi vyrazil dech. "Lepší otázka je, kdo jsi ty?" zašeptal mi do ucha a já se zachvěl.
"C-cože?!" nechápal jsem.
"Zjisti, kdo jsi a zjistíš, kdo jsem já…" zabroukal tiše a z velké blízkosti se mi podíval do očí. Srdce se mi rozbušilo jako splašené. "Až budeš znát odpověď na tuhle otázku, přijď sem… najdu si tě tu…" zavrněl, vtiskl mi do dlaní nějaký předmět a než jsem se stačil vzpamatovat, byl pryč.
Tohle… je jen sen, že ano? Stočil jsem pohled k tomu, co mi dal a našel jsem dlouhé orlí pero. Co to má znamenat…? Určitě je to jen sen. Je to jen sen, jen sen, jen sen, jen…

Trhl jsem sebou a probral jsem. Chvíli jsem nehybně ležel na místě, načež jsem se posadil, promnul si spánky a začal se smát. "No jistěže to byl jen výplod tvé fantazie, ty snílku!" popíchl jsem sám sebe. "Jak by něco takového také mohlo být sku-" zarazil jsem se vprostřed slova a zůstal jsem bez pohnutí hledět na svůj polštář a na to, co na něm leželo…
…na to orlí pero…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 hagridihratkysestiflercimcapem hagridihratkysestiflercimcapem | Web | 5. ledna 2015 v 22:22 | Reagovat

Přečetl jsem to jedním dechem!

2 yuki yuki | 6. ledna 2015 v 0:55 | Reagovat

Okamžite ma to vtiahlo, bolo to super :D Nemalo to chybu, dobre píšeš. :D

3 Aileen Aileen | Web | 7. ledna 2015 v 14:25 | Reagovat

Skvelé, nemám slov! :D Už sa teším na pokračovanie.

4 bára bára | 22. listopadu 2015 v 23:27 | Reagovat

Coooo? Pokračování! :D

5 Karin Karin | 17. září 2016 v 22:22 | Reagovat

Moc hezké ale pokračování už asi nebude.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama